Kultuur.err, 6.02.2017
Tartu Uues Teatris esietendub 23. veebruaril kahevaatuseline muusikaline teraapia, praktiline ekskursioon eestlaseks söömisse, eestlaseks rääkimisse ja eestlaseks laulmisse – läbi kulinaaria, kaljujooniste ja Kukerpillide laulude.
Lavastus "Praktiline Eesti ajalugu" avab eestlaste ajalugu läbi toidukultuuri arengute.
"See, missugune on meie minapilt, meie mõttemaailm, meie söögilaud ja siht, on ikka sõltunud väga asistest põhjustest ja praktilistest olukordadest. Me oleme alati olnud need, mida me sööme ja tahtnud saada millekski muuks, mida me veel söönud pole," avab teade lavastuse sisu.
Miks just Kukerpillid?
"Sest nende repertuaaris on rahvalaulud ja algupärandid, milles on sees kogu eestlasena elus ja maailmas püsimise teadus. See on suur tarkus, rüütatud arusaadavasse ja söödavasse vormi. Nende lauludes on sees "nagu asjad on", praktiliselt, nagu räägiks seda viguriga vanaisa, kes teab kõike, aga ei hakka sellega viisakusest kelkima, sest see võiks varjutada tema õpetuse vastuvõtmist."
Lavastus on kahes vaatuses ning sisaldab väga palju muusikat, toidulõhnu, liikuvaid pilte ning huumorit. Lavastaja on Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu ja valguskunstnik on Rene Liivamägi (Ugala). Lavastuses mängivad Maarja Jakobson, Maarja Mitt, Robert Annus (Draamateater) ja Tambet Seling (Endla). Lavastuse muusikajuhid on Rando Kruus ja Oliver Vare bändist Odd Hugo ning lavastuse toidukunstnik on Ann Ideon.
Toimetas
Madis Järvekülg
Kultuur.err: Tartu Uus Teater toob lavale praktilise ekskursiooni eestlaseks söömisse
06.02.2017
Jaga